Winnica zlokalizowana jest na południu Polski w kotlinie żywieckiej. Otoczona trzema Beskidami: żywieckim, śląskim oraz małym, w małej miejscowości Radziechowy, obok Żywca. Jest to mała rodzinna winnica, ale położona w bardzo urokliwym i zacisznym miejscu. Została założona w 2012 r. na powierzchni 20 ar., na stoku o wystawie południowej.

Nasadzenia obejmują takie odmiany jak: Bianka, Aurora, Muskat Odeski, Solaris, Prairie Star, Regent, Rondo, Leon Millot, Marechal Foch.

W najbliższych latach planowane są kolejne nasadzenia. Obecnie na terenie winnicy powstaje winiarnia z piwnicą oraz salą degustacyjną, a w niedługiej przyszłości powstaną miejsca noclegowe składające się z kompleksu dwóch klimatycznych domków całorocznych oraz sauny.

Spędzając tutaj wolny czas będziemy mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji turystycznych, takich jak: Browar żywiecki i muzeum browaru (1km), Golgota Beskidów (4km), Stary Zamek w Żywcu oraz muzeum żywieckie (5,5km). Dla osób preferujących aktywny wypoczynek będzie to świetne miejsce dla uprawiania w lecie turystyki pieszej i rowerowej, a w zimie narciarskiej i skiturowej, by po aktywnym dniu wypocząć w ciszy i spokoju przy kieliszku wina.

Winnica Pod Dębowym Lasem

Agnieszka i Szymon Sapeta
ul. Stanowa 1450
34-381 Radziechowy
Tel. 503 553 396 – Agnieszka
Tel. 502 366 833 – Szymon
e-mail: s.sapeta@ecoliber.pl

Kilka zdjęć z winnicy: